CS106 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Geçişler Güç Hatları Testleri
MIL-STD-461 Testleri

CS106 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Geçişler Güç Hatları Testleri

Elektrikli veya elektronik bir cihaz, kendi içinde girişime yol açmıyorsa, diğer cihazlarda girişime neden olmuyorsa, ya da diğer cihazlardan kaynaklanan giriime karşı bağışık ise, bu durumda o cihaz elektromanyetik uyumlu demektir.

CS106 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Geçişler Güç Hatları Testleri

CS106 iletkenlik yoluyla alınganlık geçişler güç hatları standardı, denizaltı ve yüzey gemisi ekipmanı ile zemin ve nötrleri içermeyen alt sistem alternatik akım ve doğru akım giriş gücü uçlarına uygulanmaktadır. Söz konusu standart, iletilen duyarlılık, geçişler ve güç kabloları gibi konular için test yöntemleri açıklayan bir standarttır.

CS106 standardı gerekliliği, test edilen ekipmanın bir parçası olmayan birincil güç kaynağından güç alan yüzey gemileri ve denizaltılardaki güç giriş hatlarına uygulanmaktadır. Güç çıkışı kablolarına gerek yoktur. Burada asıl endişe, ekipman performansının, gemi güç sistemi bağlantısı üzerinde yaşanan voltaj geçişlerinden korunmasını ve içindeki arayüz kablolarına düşmemesini sağlamaktır.

CS106 iletkenlik yoluyla alınganlık geçişler güç hatları standardında açıklanan test yöntemi, MIL-STD-461 standardı ile ilgili geçici ekipman ve alt sistem duyarlılık riskini en aza indirmek için etkili bir yöntemdir. Bu test, denizcilik ekipmanlarındaki ve alt sistemlerdeki geçici elektromanyetik girişim (EMI) problemlerinin erken tanımlanmasında başarılıdır.

CS106 standardının uygulanmasında temel mesele, güç kaynağının geçici olaya tepkisi değil, güç kablolarına bitişik kablolarda taşınan sinyaller arasında yeterli koruma olmadan sinyaller arasındaki çapraz bağlantıdır.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında CS106 iletkenlik yoluyla alınganlık geçişler güç hatları testleri hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen CS106 iletkenlik yoluyla alınganlık geçişler güç hatları testleri  izmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp