IEC/EN 60335-2-69 Ticari Amaçlı Elektrikli Süpürgeler
Standardizasyon Testleri

IEC/EN 60335-2-69 Ticari Amaçlı Elektrikli Süpürgeler

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) tarafından yayınlanan IEC/EN 60335-2-69 standardı, elektrik ile çalışan motorlu elektrikli süpürgelerin güvenliği ile ilgilidir. Bu standart, örneğin aspirasyonlu veya emişsiz, endüstriyel ve ticari kullanım amacı ile, ıslak emme, kuru emme veya ıslak ve kuru emme için özel olarak tasarlanmış cihazları ve çalışma tezgahlarındaki ve üretim makinalarındaki toz veya benzeri maddeleri emen sabit ekipmanları içermektedir. Bu cihazların anma gerilimleri, tek fazlı cihazların 250 volttan ve diğer cihazların 480 volttan fazla değildir. Bu cihazlar genel olarak oteller, okullar, hastaneler, fabrikalar, mağazalar ve ofisler gibi ticari işletmelerde, normal temizlik amaçlı olmayan işler için kullanılmaktadır. Ayrıca, ilave ulusal gerekliliklerin geçerli olduğu asbest veya sıvılar gibi tehlikeli tozları işleyen makinanalar da bu standarda tabidir.

IEC/EN 60335-2-69 Ticari Amaçlı Elektrikli Süpürgeler

Şu sayılan cihazlar, söz konusu standardın kapsamına girmemektedir: IEC/EN 60335-2-2 standardının uygulandığı ev kullanımı amaçlı aletler, merkezi konumlu sabit vakumlu temizleme sistemleri, ses, video ve benzeri elektronik cihazlar, tıbbi amaçlar için kullanılan cihazlar, motorlu el aletleri, kişisel bilgisayarlar ve benzeri donanımlar ve taşınabilir motorlu elektrikli aletler.

Söz konusu standart ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: TS EN 60335-2-69 Güvenlik kuralları - Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektrikli cihazlar için - Bölüm 2-69: Ticari olarak kullanılan elektrikle çalışan fırçası bulunan, ıslak ve kuru emmeli elektrik süpürgeleri için özel kurallar.

EUROLAB, standardizasyon testleri kapsamında IEC/EN 60335-2-69 Ticari amaçlı elektrikli süpürgeler test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

IEC/EN 60335-2-69 Ticari amaçlı elektrikli süpürgeler test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka standardizasyon test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp