NACE Testleri
Üretim Sanayi Testleri

NACE Testleri

NACE ifadesi, Ulusal Korozyon Mühendisleri Birliği anlamına gelen National Association of Corrosion Engineers ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. NACE International, 1943 yılında boru hattı sektöründe çalışan 11 korozyon mühendisi tarafından kurulmuştur. Bugün, 130’un üzerinde ülkede yaklaşık 36 bin üyeye hizmet veren ve küresel boyutta korozyon kontrol çözümleri konusunda önde gelen bir kuruluştur. Bu kuruluş, organizasyon, teknik eğitim ve sertifikasyon programları, konferanslar, endüstri standartları, raporlar, yayınlar, teknik dergiler, resmi kuruluşlar ile ilişkiler dahil sayısız faaliyet gerçekleştirmektedir.

NACE Testleri

NACE, Ulusal Korozyon Mühendisleri Birliği, kurulduğu gündan itibaren korozyon önleme ve kontrol standartları, belgelendirme ve eğitim geliştirme konusunda dünya lideri olmuştur.

NACE standartları, başlıca üç alana yayılmaktadır:

  • Standart uygulamalar, bir malzemenin veya sistemin seçim, tasarım, montaj veya kullanım yöntemleridir
  • Test yöntemleri, korozyon önleme ve kontrol ile ilgili testlerdir
  • Malzeme gereklilikleri, malzeme seçiminde, uygulamasında ve bakımında gerekli malzeme özelliklerini tanımlayan standartlardır

Ulusal Korozyon Mühendisleri Birliği’nin (NACE) ana faaliyet odağı, katodik koruma, endüstri kaplamaları ve spesifik kimyasal direnç için malzeme seçimidir. Daimi komiteler her beş yılda bir standartları gözden geçirmekte ve güncellemektedir. Kısaca NACE, insanları, varlıkları ve doğal çevreyi, korozyonun olumsuz etkilerinden korumak için çaba göstermektedir.

NACE, Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü’nün (ANSI) bir üyesidir ve geliştirdiği standartlar dünyanın her yerinde kabul görmekte ve uygulanmaktadır.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında NACE test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen NACE test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp