MIL-S-82258 Testleri (Lastik Yüzgeçler)
Askeri Testler

MIL-S-82258 Testleri (Lastik Yüzgeçler)

ABD Savunma Bakanlığı tarafından hazırlanan MIL-S-82258 standardı askeri personelin yüzmek amacıyla kullanması ve genel kullanım için sakız lastiklerinden yapılmış yüzgeçlerin karakteristiklerini açıklamaktadır.

MIL-S-82258 Testleri (Lastik Yüzgeçler)

Askeri standartlar, uygun performans, sürdürülebilirlik, tamir edilebilirlik ve askeri teçhizatın lojistik kullanışlılığını sağlama ihtiyacından doğmuştur. Bu standartlar belli genel kavramları desteklemektedir. Özellikle İkinci Dünya Savaşı ile birlikte bütün ülkeler ve uluslararası ittifaklar, standardizasyona önem vermiştir. Örneğin boyut toleranslarındaki farklılıklar yüzünden savaş sırasında Amerikan üretimi vidalar, cıvatalar ve somunlar İngiliz teçhizatına tam olarak uymamıştır ve değiştirilememiştir. Geliştirilen standartlar, birlikte çalışabilirliği sağlamada ve ürünlerin belli gereksinimleri karşılamalarını, ortak olmalarını, güvenilirliklerini, sahip olma maliyetlerini, lojistik sistemlerle uyumluluğu ve benzer savunma ile ilgili hedefleri karşılamalarında faydalı olmaktadır.

Askeri standartlar, mühimmat türlerinin sayısının en aza indirilmesi, araçların uygunluğunun sağlanması ve askeri teçhizat üretimi sırasında kalitenin korunması bakımından önemlidir. Askeri personelin yüzmek amacıyla giydiği lastik yüzgeçler için tasarlanan MIL-S-82258 standardı da bunlardan biridir.

Deniz kuvvetleri, hava kuvvetleri, sahil güvenlik faaliyetleri ve zorlu askeri eğitimler sırasında kullanılan yüzgeçler, güvenlik ve kalitenin kanıtlanması için MIL-S-82258 standardı gereğince test edilmektedir. Yüzgeçlerle yüzmek için, tepme tekniği, darbe tekniği, güç ve dayanıklılık, ayak bileği esnekliği ve vücut pozisyonu önemli faktörler olsa da üretildiği malzemenin dayanıklı ve esnekliği ve özellikle askeri amaçlı kullanım için uygunluğu da önemlidir. MIL-S-82258 testleri bunu sağlamaya yöneliktir.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-S-82258 testleri (lastik yüzgeçler) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-S-82258 testleri (lastik yüzgeçler) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp