MIL-PRF-38535 Testleri (Bütünleşik Devreler (Mikro Devreler) İmalatı İçin Genel Şartname)
Askeri Testler

MIL-PRF-38535 Testleri (Bütünleşik Devreler (Mikro Devreler) İmalatı İçin Genel Şartname)

MIL-PRF-38535 standardı, mikro devre uygulamalarını ve lojistik programlarını desteklemek için cihaz üreticilerine kabul edilebilir bir temel oluşturmak amacı ile yayınlanmıştır. Şartnamenin ana kısmı, ayrıntılı eklerle desteklenen bir performans tanımlama olarak yapılandırılmıştır. Bu ekler, askeri performans gereksinimlerini karşılamak için üretici firmalara rehberlik etmektedir.

MIL-PRF-38535 Testleri (Bütünleşik Devreler (Mikro Devreler) İmalatı İçin Genel Şartname)

MIL-PRF-38535 standardı, entegre devreler veya mikro devreler için genel performans gereksinimlerini ve bunların edinilmesi için karşılanacak kalite ve güvenilirlik güvence koşullarını tanımlamaktadır. Bu şartnamenin amacı, cihazları üreten firmalara, askeri performans ihtiyaçlarını karşılayan bir ürün sunarken, mümkün olan en iyi ticari uygulamaları en yüksek düzeyde uygulama esnekliğini sağlamaktır. Ayrıntılı kriterler, mikro devrelerin spesifik özellikleri ve amaçlanan özel kullanıma duyarlı diğer esasları cihaz şartnamesinde belirtilmek zorundadır.

Söz konusu standart, askeri ve uzay operasyonlarını çevreleyen koşulların zararlı etkilerine karşı direnci belirlemek için temel çevresel testler dahil olmak üzere askeri ve havacılık elektronik sistemlerinde kullanıma uygun mikroelektronik cihazların test edilmesine yönelik yöntemler sunmakta, kontroller ve prosedürler oluşturmakta, mekanik ve elektriksel testler önermekte ve bu cihazların amaçlanan uygulamalarına uygun bir kalite ve güvenilirlik seviyesinde olmasını sağlamak için gerekli diğer kontrol ve kısıtlamaları tanımlamaktadır. Burada ifade edilen cihazlar, monolitik, çok çipli, film ve hibrit mikro devreler, mikro devre dizileri ve devrelerin ve dizilerin oluşturulduğu ögeleri kapsamaktadır. Bu standardın sadece mikro elektronik cihazlara uygulanması amaçlanmıştır.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-PRF-38535 testleri (bütünleşik devreler (mikro devreler) imalatı için genel şartname) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-PRF-38535 testleri (bütünleşik devreler (mikro devreler) imalatı için genel şartname) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp