MIL-STD-882 Testleri (Sistem Güvenliği İçin Standart Uygulama)
Askeri Testler

MIL-STD-882 Testleri (Sistem Güvenliği İçin Standart Uygulama)

Bir risk değerlendirmesi yapmanın temel amacı, olası tehlikeleri yönetebilmek ve risk yönetimi yapabilmektir. Tasarım sürecinde ön görülemediği için önlem alınmayan durumlar sonucu oluşan tehlikeler için, testlerin sonucunda ortaya çıkan durumlar için, tasarım değişikliğine karar vermek için, tasarım sürecinde sağlanamayan gereksinimler için, faaliyetler sırasında ortaya çıkan durumlar için, askeri görevler kapsamında, görev ve güvenlik dengesini sağlamak için ya da uçakların uçuş güvenliğini değerlendirmek için hep risk değerlendirmesine ihtiyaç duyulmaktadır?

MIL-STD-882 Testleri (Sistem Güvenliği İçin Standart Uygulama)

MIL-STD-882 sistem güvenlik standardı uygulaması, mümkün olduğu ölçüde tehlikelerin giderilmesi ve bu tehlikelerin giderilemediği risklerin en aza indirilmesi için ABD Savunma Bakanlığı tarafından tasarlanmıştır. Bu standart, tasarım, geliştirme, test, üretim, kullanım ve elden çıkarma süreçlerinde sistemler, ürünler, ekipman ve hem donanım hem de yazılım dahil tüm altyapıya uygulanan tehlikeleri kapsamaktadır.

Sistem güvenliği gereklilikleri, herhangi bir sistemin kullanım ömrü boyunca sistem güvenlik gereksinimlerini tanımlamaktadır. Düzgün uygulandığı zaman bu gereksinimler, sistem geliştirme ve sürdürme mühendisliği faaliyetleri sırasında tehlikelerin ve bunlarla ilişkili risklerin tanımlanmasını ve yönetilmesini amaçlamaktadır.

Sistem güvenliği süreci sekiz unsurdan oluşmaktadır: sistem güvenliği yaklaşımını belgeleme, tehlikeleri tanımlama ve belgelendirme, riskleri değerlendirme ve belgelendirme, risk azaltma önlemlerini tanımlama ve belgeleme, riskleri azaltma, risk azalmasını doğrulama ve belgeleme, riskleri kabul etme ve risklerlerin yaşam döngüsüni yönetme.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-882 testleri (sistem güvenliği için standart uygulama) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-882 testleri (sistem güvenliği için standart uygulama) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp