RS101 Işıma Yoluyla Alınganlık Manyetik Alan Testleri (30 Hz - 100 kHz)
MIL-STD-461 Testleri

RS101 Işıma Yoluyla Alınganlık Manyetik Alan Testleri (30 Hz - 100 kHz)

RS101 ışıma yoluyla alınganlık manyetik alan standardı, 30 Hz ila 100 kHz frekans aralığında, elektrik kablo arayüzleri de dahil olmak üzere ekipman ve alt sistem korumalarından yayılan duyarlılığını değerlendirmek için bir test yöntemi sunmaktadır.

RS101 Işıma Yoluyla Alınganlık Manyetik Alan Testleri (30 Hz - 100 kHz)

Işıma yoluyla alınganlık testlerinde, test edilen ekipmana ışıma yolu ile gelen istenmeyen sinyallerin ekipmanın çalışmasını bozup bozmayacağı test edilmektedir. RS101 test yönteminde belirtilen sınır değerler içinde verilen her frekansta elektromanyetik sinyaller eğer ekipmanın çalışmasında herhangi bir bozulmaya neden olmuyorsa, test başarılı demektir.

Işıma yoluyla alınganlık testleri, elektrikli ve elektronik ekipmanların yüksek düzeyde elektromanyetik alanlar içinde çalışmalarını sürdürebildiklerini belirlemeye yönelik testlerdir. Laboratuvar ortamında ekranlı odalarda RS testleri yapılırken, odanın duvarlarından yansıyan elektromanyetik enerjinin testin doğruluğunu etkilememesi için, radyo frekansı (RF) yutucu malzemeler kullanılmaktadır.

RS101 ışıma yoluyla alınganlık manyetik alan standardı kapsamında gerçekleştirilen başlıca elektromanyetik parazit yayma ölçümleri şunlardır: elektromanyetik dalga radyasyonunun ölçülmesi, parazit dalga gerilimi ölçülmesi, parazit dalga güçünün ölçülmesi, düzgün ve sürekli olmayan kırılgan parazit dalgaların ölçülmesi ve alçak frekans şebeke parazit dalgaların ölçülmesi. Kısaca kara, hava ve deniz araçlarında bulunan ekipmanların, çalışması sırasında, bulunduğu ortamda radyo dalgalarına maruz kalması durumunda meydana gelecek performans bozulmalarını tespit etmek için RS101 test yöntemi uygulanmaktadır.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında RS101 ışıma yoluyla alınganlık manyetik alan testleri (30 Hz - 100 kHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen RS101 ışıma yoluyla alınganlık manyetik alan testleri (30 Hz - 100 kHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp