ECE R-37 Motorlu Taşıtların Ampüllerinin Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-37 Motorlu Taşıtların Ampüllerinin Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-37 regülasyonu, motorlu taşıtların ampüllerinin onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, motorlu araçların ve römorklarının, onaylı lamba ünitelerinde kullanılmak üzere tasarlanan ve üretilen filaman lambalarının onaylanmasına ilişkin tek tip hükümler içermektedir.

ECE R-37 Motorlu Taşıtların Ampüllerinin Onayı

Tip onay başvurusu, marka sahibi tarafından veya usulüne uygun olarak onaylanmış temsilcisi tarafından yapılır. Her onay için başvuruya, ürünün tanımlanmasına izin verecek kadar ayrıntılı bilgi ve çizimler, kısa bir teknik açıklama ve uygulanan her bir renk için beş örnek eklenmelidir.

Onay için gönderilen filament lambalar, kapakta veya ampulde bulunur. Bu lambaların markası, anma gerilimi, ilgili kategorinin uluslararası tanımı ve nominal watt değeri belirtilmiş olmalıdır.

Söz konusu regülasyon kapsamında bir filaman lambası için verilen onay, gerekli koşullar yerine getirilmediği zaman veya onay işaretini taşıyan bir filament lamba onaylanan tipe uymadığı zaman geri çekilebilir.

Kısaca bu teknik düzenleme, tekerlekli taşıtlara, teçhizatlara veya tekerlekli taşıtlarda kullanılabilecek parçaların tip onayını ve bu düzenlemelere dayanarak verilen onayların karşılıklı olarak tanınması hakkında koşulları düzenlemektedir. Bu şekilde onaylanan her bir türe uygun filaman lambalarına üretici firmalar, e-mark işareti koyabilir. Bu işaret, E harfini ve onay vermiş olan ülkenin ayırt edici sayısını çevreleyen bir dairedir. Bu işaret açıkça okunaklı ve silinemez olmalıdır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-37 Motorlu taşıtların ampüllerinin onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-37 Motorlu taşıtların ampüllerinin onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp