MIL-STD-1388-1A Testleri (Lojistik Destek Analizi, LSA)
Askeri Testler

MIL-STD-1388-1A Testleri (Lojistik Destek Analizi, LSA)

MIL-STD-1388-1A askeri standardı, sistemlerin ve ekipmanın yaşam döngüsü boyunca, lojistik destek analizi (LSA) sırasındaki genel koşulları ve görev tanımlarını sunmaktadır.

MIL-STD-1388-1A Testleri (Lojistik Destek Analizi, LSA)

Lojistik Yönetimi Bölümü, NASA’nın bilimsel, havacılık ve uzay araştırma görev gereksinimleri için maddi varlıkların hazır olmasını sağlamak amacı ile liderlik ve gözetim sağlamaktadır.

MIL-STD-1388-1A standardı, lojistik destek analizi için veri tanımları, veri alanı uzunlukları ve biçimlerini açıklamaktadır. Ayrıca bu verilerden oluşturulan raporları, otomatik verilerin iletimini ve teslimatını ve ilişkisel tabloları ve otomatik veri işleme özelliklerini tanımlamaktadır. Bu standart, tüm sistem ve ekipman programları, büyük modifikasyon programları ve sistem veya ekipman yaşam döngüsünün tüm aşamaları boyunca geçerli araştırma ve geliştirme faaliyetlerini kapsamaktadır. Bu standart hem üretici firmalar hem de resmi kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır. Gerçekleştiren faaliyet bir firma veya devlet etkinliği olabilir.

Daha sonra MIL-HDBK-502 ürün destek analizi başlığı ile yeni bir savunma muhasebe lojistiği standardı yayınlanmış ve bu standart, MIL-STD-1388-1A standardının yerine hayata geçirilmiştir. MIL-HDBK-502 standardı, kısmen veya tamamen her türlü maddi ve otomatik bilgi sistemine ve stratejilerine uygulanabilir özelliktedir.

Bu yeni standart, genel olarak ürün destek analizi sürecini ve bununla ilgili faaliyetleri ve Savunma Bakanlığı programının desteklenebilirlik hedeflerini yerine getirmek için bu faaliyetlerin uygulanmasını ele almaktadır. Bu standart, genel sistem mühendisliği sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-1388-1A testleri (lojistik destek analizi, LSA) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-1388-1A testleri (lojistik destek analizi, LSA) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp