CS116 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Bastırılmış Sinüsoid Geçişler, Kablolar ve Güç Hatları Testleri (10 kHz - 100 MHz)
MIL-STD-461 Testleri

CS116 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Bastırılmış Sinüsoid Geçişler, Kablolar ve Güç Hatları Testleri (10 kHz - 100 MHz)

CS116 iletkenlik yoluyla alınganlık bastırılmış sinüsoid geçişler, kablolar ve güç hatları standardı, güç kabloları dahil olmak üzere tüm bağlantı kabloları için bir test yöntemi açıklamaktadır. Güç geri dönüşleri ve nötrlerin tek tek test edilmeleri gerekmemektedir. Bu test yöntemi, test edilen ekipman ile bağlantılı kabloların ve güç kablolarının nemli sinüzoidal geçişlere dayanma kabiliyetini doğrulamak için kullanılmaktadır. Bu testler, iletilen duyarlılık, toplu kablo enjeksiyonu ve sönümlü sinüzoidal geçici gibi konuları kapsamaktadır. Keza diğer diğer iletkenlik yolu ile alınganlık testlerinde olduğu gibi bu standart, bütün kara, deniz ve hava kuvvetleri ekipmanlarına uygulanmaktadır.

CS116 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Bastırılmış Sinüsoid Geçişler, Kablolar ve Güç Hatları Testleri (10 kHz - 100 MHz)

CS116 gerekliliği, güç kabloları ve bireysel yüksek taraf güç kabloları dahil olmak üzere tüm bağlantı kabloları için 10 kHz ila 100 MHz arası frekans değerleri arasında geçerlidir. Güç geri dönüşleri ve nötrlerin tek tek test edilmeleri gerekmemektedir. Denizaltı uygulamaları için, bu gereklilik sadece dış ya da basınç kabından çıkan kablolara uygulanmaktadır.

Bu standart aynı zamanda şu iki standart ile de paralellik göstermektedir:

  • IEC 61000-4-12 Elektromanyetik uyumluluk (EMI) - Bölüm 4: Deney ve ölçme teknikleri - Kısım 12: Salınımlı dalgalar bağışıklık deneyi
  • IEC 61000-4-25 Elektromanyetik uyumluluk ve radyo spektrum konuları (ERM) - Bölüm 4-25: Cihazlar ve sistemler için HEMP bağışıklık deney metotları

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında CS116 iletkenlik yoluyla alınganlık bastırılmış sinüsoid geçişler, kablolar ve güç hatları testleri (10 kHz - 100 MHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen CS116 iletkenlik yoluyla alınganlık bastırılmış sinüsoid geçişler, kablolar ve güç hatları testleri (10 kHz - 100 MHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp