ECE R-107 Çift Katlı Büyük Yolcu Taşıtlarının Genel Yapısı Bakımından Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-107 Çift Katlı Büyük Yolcu Taşıtlarının Genel Yapısı Bakımından Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-107 regülasyonu, çift katlı büyük yolcu taşıtlarının genel yapısı bakımından onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, şu kategorilerdeki araçların genel yapıları ile ilgili onayına ilişkin tek tip hükümler içermektedir:

ECE R-107 Çift Katlı Büyük Yolcu Taşıtlarının Genel Yapısı Bakımından Onayı

  • M2 kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu, sürücü dışında sekizden fazla oturma yeri olan ve yolcu taşıma amaçlı kullanılan ve azami kütlesi 5 tonu geçmeyen araçlar)
  • M3 kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu, sürücü dışında sekizden fazla oturma yeri olan ve yolcu taşıma amaçlı kullanılan ve azami kütlesi 5 tondan fazla olan araçlar)

Bu teknik düzenleme hükümleri, söz konusu kategorilerdeki her bir tek katlı, iki katlı, kasalı veya mafsallı araç için geçerlidir. Ancak örneğin mahkumların taşınması gibi insanların güvenli taşınması için tasarlanmış araçlar, ambulanslar gibi yaralı veya hasta kişilerin taşınması için özel olarak tasarlanmış araçlar, arazi taşıtları ve okul çocuklarının taşınması için özel olarak tasarlanmış araçlar bu regülasyonun kapsamına girmemektedir. Bunun yanı sıra bu regülasyonun gereklilikleri, polis, güvenlik ve silahlı kuvvetler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış araçlara yalnızca kullanım amaçları ve işlevleri ile uyumlu olmaları durumunda uygulanır.

Bu araçların onaylanma başvurusu, üretici firma veya onun yetkili temsilcisi tarafından yapılır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-107 Çift katlı büyük yolcu taşıtlarının genel yapısı bakımından onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-107 Çift katlı büyük yolcu taşıtlarının genel yapısı bakımından onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp