ECE R-102 Çeki Düzeni ve Onaylanmış Tipte Çeki Düzeni ile Teçhiz Edilmiş Taşıtların Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-102 Çeki Düzeni ve Onaylanmış Tipte Çeki Düzeni ile Teçhiz Edilmiş Taşıtların Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-102 regülasyonu, çeki düzeni ve onaylanmış tipte çeki düzeni ile teçhiz edilmiş taşıtların onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, sabit bağlantılı cihaz ve sabit bağlantılı cihaz uygulanan araçların onaylanmasına yönelik tek tip hükümler içermektedir.

ECE R-102 Çeki Düzeni ve Onaylanmış Tipte Çeki Düzeni ile Teçhiz Edilmiş Taşıtların Onayı

Bu teknik düzenleme, şu araç kategorileri için geçerlidir:

  • N2 kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu, yük taşıma amaçlı kullanılan ve azami kütlesi 12 tonu aşmayan araçlar)
  • N3 kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu, yük taşıma amaçlı kullanılan ve azami kütlesi 12 tonu aşan araçlar)
  • O3 kategorisi araçlar (bir motorlu araç tarafından çekilen ve yük taşıma amaçlı kullanılan, dörtten az tekerleği bulunan ve azami ağırlığı 3.5 tonu geçen ancak 10 tonu geçmeyen motorsuz araçlar)
  • O4 kategorisi araçlar (bir motorlu araç tarafından çekilen ve yük taşıma amaçlı kullanılan, dörtten az tekerleği bulunan ve azami ağırlığı 10 tonun üzerinde olan motorsuz araçlar)

Çeki düzeni ve onaylanmış tipte çeki düzeni ile donatılmış araçların onaylanması için başvuru, ticari firma veya onun usulüne uygun olarak onaylanmış temsilcisi tarafından yapılır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-102 Çeki düzeni ve onaylanmış tipte çeki düzeni ile teçhiz edilmiş taşıtların onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-102 Çeki düzeni ve onaylanmış tipte çeki düzeni ile teçhiz edilmiş taşıtların onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp