AWS Testleri
Üretim Sanayi Testleri

AWS Testleri

AWS kısaltması, Amerikan Kaynak Derneği anlamına gelen American Welding Society ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Kaynak dünyası katlanarak büyümektedir ve bu sektörde standartların kullanılması acil bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır. Tüm AWS standartları, Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) tarafından onaylanmıştır. Bu şekilde standart geliştirme sürecinde, Amerikan Kaynak Derneği (AWS), sadece standartların yayınlanma sürecini değil, aynı zamanda kaynak işlerinin bakımlarından sorumlu tüm teknik komitelerin de yönetilmesine hizmet eden katı bir kurallar ve gereklilikler dizisini takip etmektedir.

AWS Testleri

AWS standartları, çeşitli sektörlerde süreçlerde uzmanlaşmış gönüllüler tarafından desteklenmektedir. Yapı, havacılık, demiryolu, otomotiv, robotik, gemi yapımı ve denizcilik, köprü, ağır ekipman, boru, metal levha, lehimleme, plastik, termal sprey ve bunlar gibi bütün kaynak ürün üreticileri ve genel uygulamalar bu standartlara tabidir. AWS aynı zamanda kaynak işlerinde güvenlik ve sağlık konularında çok sayıda standart yayınlamaktadır.

Amerikan Kaynak Derneği (AWS), 200’den fazla komite, alt komite ve görev gruplarına sahiptir ve çeşitli bakış açılarını ve ilgi alanlarını temsil eden 1.500’den fazla gönüllü ile çalışmaktadır. 7 binin üzerinde uluslararası üye dahil yaklaşık 53 bin üyeye hizmet vermektedir.

AWS 1919 yılında, lehimleme ve termal püskürtme dahil kaynak, birleştirme ve kesme işlemlerinin teknoloji ve uygulamasını geliştirme misyonuyla kurulmuştur ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. AWS, insanlar için güçlü ve konforlu bir yaşam tarzı sağlamak için kaynak eğitimi ve teknoloji gelişimi desteklemeye devam etmektedir.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında AWS test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen AWS test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp