IEC/EN 60598-2-3 Aydınlatma Armatürleri - Bölüm 2: Özel Kurallar - Kısım 3: Yol ve Cadde Aydınlatması İçin
Standardizasyon Testleri

IEC/EN 60598-2-3 Aydınlatma Armatürleri - Bölüm 2: Özel Kurallar - Kısım 3: Yol ve Cadde Aydınlatması İçin

Yol ve cadde aydınlatmasında kullanılan aydınlatma armatürleri, enerji verimliliği sağlayacak çalışmalar kapsamında LED teknolojisine dönüşüm süreci içindedir. Bu sektörde, verimlilik, enerji tasarrufu, bakım kolaylığı, esnek tasarımlar, takip edilebilirlik ve uzun ömürlü ürünler yanı sıra özellikle çevreye duyarlı ürünler giderek daha fazla önem kazanmıştır. Artık uzaktan kontrol imkanı veren aydınlatma sistemleri tasarlanmaktadır. Bu sayede ilave kablolama ihtiyacı olmadan, sistemin enerji beslemesine ulaşma problemi olmadan ve anahtar veya dimmer kullanımı gerekmeden, bir internet uygulaması üzerinden istenilen noktadaki aydınlatma armatürlerinin ışık seviyeleri ayarlanabilmektedir. Üstelik arıza tespiti sağlayan sensörler kullanılarak arızalara hızlı ve kolay ulaşım sağlanmaktadır.

IEC/EN 60598-2-3 Aydınlatma Armatürleri - Bölüm 2: Özel Kurallar - Kısım 3: Yol ve Cadde Aydınlatması İçin

Teknoloji bu düzeyde geliştikçe yol ve cadde aydınlatması için uluslararası standartlara duyulan gereksinim de artmıştır. Bu bakımdan Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) tarafından hazırlanan IEC/EN 60598-2-3 standardı önemli bir fonksiyona sahiptir.

Yol ve cadde aydınlatması tanımına, şehir içi yollar ve cadde ve sokaklar yanı sıra, anayollar, çevre yolları, otoyollar, ekspres yollar, bağlantı yolları ve kavşaklar girmektedir. Önemli olan yayaların görünürlüğünü artırmak ve sürücüler için sürüş güvenliği sağlamaktır.

Söz konusu standart ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: TS 8700 EN 60598-2-3 Aydınlatma armatürleri - Bölüm 2: Özel kurallar - Kısım 3: Yol ve cadde aydınlatması için.

EUROLAB, standardizasyon testleri kapsamında IEC/EN 60598-2-3 standardı test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

IEC/EN 60598-2-3 standardı test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka standardizasyon test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp