CE101 İletkenlik Yoluyla Yayınım Güç Hatları Testleri (30 Hz - 10 kHz)
MIL-STD-461 Testleri

CE101 İletkenlik Yoluyla Yayınım Güç Hatları Testleri (30 Hz - 10 kHz)

MIL-STD-461 CE101 iletilen emisyon ses frekansı akımları, güç kabloları standardında açıklanan yönteme göre uygulanan testler, test edilen ekipmandan güç hatlarına gönderilen istenmeyen sinyalleri ölçmek içindir. Eğer bu kontrol yapılmazsa, bu sinyaller diğer ekipmanlara güç dağıtımı yoluyla iletilmekte veya başka ekipman tarafından alınmaları için havaya yayılmaktadır. Her iki durumda da zararlı girişimlere neden olmaktadır. Bu standart, 30 Hz ila 10 kHz frekans aralığını kapsamaktadır.

CE101 İletkenlik Yoluyla Yayınım Güç Hatları Testleri (30 Hz - 10 kHz)

MIL-STD-461 CE101 test yöntemi, test edilen ekipmandan gelen elektromanyetik emisyonların, geri dönüşler dahil olmak üzere güç girişi kablolarının açıklanan gereksinimleri aşıp aşmadığını doğrulamak için kullanılmaktadır.

Söz konusu test, kara, deniz ve denizaltı kuvvetlerine bağlı uçaklarda kullanılacak cihazlar için yapılmaktadır. Ancak hava kuvvetlerine bağlı uçaklarda kullanılacak cihazlara bu test yapılmamaktadır. Oysa CE102 standardı, tüm platformlar için uygulanabilir bir test yöntemini açıklamaktadır.

Genel olarak MIL-STD-461 standardında hangi testlerin hangi platformlara uygulanacağı açıklanmıştır. Ancak bazen standartta yer alan koşullar sağlanamamakta, veya standartta zorunlu tutulmayan testler işletmeler tarafından istenmektedir. Bu bakımdan proje tasarımı sırasında test planlamasının da yapılması ve bir test dokümanının hazırlanması işletmeler için yararlı olmaktadır.

Kısaca elektromanyetik uyumluluk, özellikle askeri amaçlı kullanılan cihazlarda, ekipmanda veya sistemlerde takip edilmesi gereken önemli bir konudur.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında CE101 iletkenlik yoluyla yayınım güç hatları testleri (30 Hz - 10 kHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen CE101 iletkenlik yoluyla yayınım güç hatları testleri (30 Hz - 10 kHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp