Gıda Mikrobiyolojik Analizler
Gıda Test Laboratuvarı Hizmetleri

Gıda Mikrobiyolojik Analizler

Mikroorganizmalar ve bunların faaliyetleri, gıda maddeleri için hayati öneme sahiptir. Mikroorganizmalar insan yaşamının her alanını etkilemektedir. Mikrobiyoloji, çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük canlı organizmaları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikroskop kullanmadan mikroorganizmaları izlemek mümkün değildir. Bu çalışmalar topluca mikrop olarak bilinen bakteri, virüs, mantar, protozoa (amip gibi tek hücreli ökaryotlar) ve algleri (bitki benzeri organizmalar) içermektedir. Bu mikroplar besin döngüsü, biyolojik bozulma, iklim değişikliği, hastalığın nedeni ve kontrolü ve biyoteknoloji konularda önemli rol oynamaktadır. Çok yönlülükleri yüzünden mikroplar, hayat kurtaran ilaçların yapımı, biyoyakıt üretimi, kirliliği temizleme ve yiyecek ve içecek üretimi ve daha birçok alanda karşımıza çıkmaktadır.

Gıda Mikrobiyolojik Analizler

Mikrobiyoloji araştırmaları, yaşanabilir bir dünyada sağlıklı bir popülasyon için, gıda, su ve enerji güvenliğinin sağlanması gibi mevcut küresel güçlüklerin karşılanmasında temel oluşturmaktadır.

Mikrobiyolojik analizler, dünya çapında birçok sektörde bir zorunluluktur. İnsan sağlığının, biyolojik patojenlerin, hastalığa neden olan bakterilerin ve diğer toksinlerin varlığından olumsuz etkilenme riski bulunan herhangi bir sektörde bu test ve analizlerin yapılması gerekmektedir. İnsanlar için zarasız olan birçok mikrop bulunsa da önemli bir kısmı insan sağlığı açısından ciddi sorunlara neden olabilir. Mikrobiyolojik testlerin önemi, bu kirleticileri hızlı bir şekilde tanımlamak ve geri dönüşü olmayan zararları önceden tespit etmektir. Bu bakımdan eğer bir işletme mikrobiyolojik testlerden geçmesi gerekip gerekmediğinden emin değilse, mutlaka gelişmiş bir laboratuvardan destek almalıdır.

EUROLAB, gıda test laboratuvarı hizmetleri kapsamında gıda mikrobiyolojik analiz hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Gıda test laboratuvarı hizmetleri kapsamında verilen gıda mikrobiyolojik analiz hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka gıda test laboratuvarı hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp